Wygrana w STS a PIT. Co trzeba wiedzieć o rozliczeniu z fiskusem?

Każdego roku do końca kwietnia składamy zeznania podatkowe PIT do Urzędu Skarbowego. Czy wygrana w STS powinna być wpisana w deklarację? Oto wszystko, co powinien wiedzieć każdy typer!

Wygrana w STS a PIT. Co trzeba wiedzieć o rozliczeniu z fiskusem?
Wygrana w STS a PIT. Co trzeba wiedzieć o rozliczeniu z fiskusem?

Granie u bukmachera a PIT

Granie u bukmachera to zajęcie, któremu poddaje się coraz więcej osób. Niektórzy obstawiają dość regularnie, a inni tylko sporadycznie i przy okazji większych imprez sportowych. Bez względu na to, do której grupy ty się zaliczasz, powinieneś wiedzieć co nieco na temat rozliczania wygranych STS z fiskusem.

Bukmacher STS jest najpopularniejszą marką branżową w naszym kraju. Nasz wpis dotyczy właśnie jej, chociaż możecie wszystkie podane przez nas reguły stosować także w przypadku grania w portalach Fortuna, Betfan, Betclic i tak dalej, i tak dalej.

Każdego roku składa się zeznanie podatkowe do fiskusa, a to rodzi w głowach szereg pytań. Gracze najczęściej pytają się, czy wpisać w PIT wygraną z STS, a jeśli tak to w jakiej rubryce i jak się z tego rozliczyć. Sprawa jest poważna, bo przecież mówimy o podatkach, a z nimi nikt nie chce być na bakier.

STS kod promocyjny 2020
Darmowy bonus w STS – Specjalny kod promocyjny 2020

Legalny bukmacher i fiskus. Co trzeba wiedzieć?

Co trzeba wiedzieć na pewno? Przede wszystkim należy mieć pewność, że obstawia się mecze w firmie działającej w naszym kraju w stu procentach legalnie! STS posiada licencję Ministerstwa Finansów i na przyjmowanie zakładów online, i stacjonarnie, a to oznacza, iż granie u niego jest dozwolone! Tyczy się to, oczywiście, tylko osób mających ukończone 18 lat!

Wszyscy słyszeli o podatku bukmacherskim, ale nie do końca każdy doskonale rozumie, o co w tym wszystkim chodzi. A tymczasem bez odpowiedniej wiedzy trudno mówić o prawidłowym rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym.

Podczas rejestracji na www.STS.pl można wpisać kod promocyjny BETONLINE, który daje 29 PLN bez depozytu i do 1200 PLN przy pierwszej wpłacie. Z takich premii też nie trzeba się rozliczać!

Kiedy należy rozliczyć się z wygranych bukmacherskich z urzędem skarbowym?

Jak to zwykle bywa w przypadku prawa, od wszystkiego mamy wyjątki i zawsze trzeba o nich pamiętać. Czy w przypadku wygranych u bukmachera jest tak samo? Co trzeba dodawać do deklaracji PIT i w jakich okolicznościach?

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Na ten moment nic nie wskazuje na to, by przepisy prawa bukmacherskiego miały zmienić się na tyle, żeby życie typerów wywróciło się do góry nogami. Cały czas obowiązuje ta sama stawka podatkowa, natomiast nasze wygrane oraz wszystkie zobowiązania wobec państwa załatwia bukmacher. Nie ma tutaj żadnego znaczenia czy obstawiamy mecze na urządzeniu mobilnym, czy na tradycyjnej stronie internetowej.

Wygrane u bukmachera w punkcie stacjonarnym. Jak to wpisać w deklarację PIT?

Bardzo wielu osobom obstawianie meczów w internecie kojarzy się ze swego rodzaju automatyzmem i chyba nie ma w tym nic dziwnego. Nowoczesne technologie przyzwyczaiły nas do tego, że wiele rzeczy załatwiają bez naszego udziału i raczej nie jest to coś, na co można narzekać.

Warto w tym miejscu zatrzymać się na chwilę przy obstawianiu w punktach stacjonarnych, które cały czas jest dostępne w życiu wielu miłośników obstawiania. Marka STS posiada ponad 400 oddziałów na terenie całego kraju i nie zapowiada się, by miała je w najbliższym czasie zamykać. Jakby na to nie spojrzeć, STS radzi sobie na rynku bardzo dobrze i widać to na każdym kroku.

Kiedy gramy przez internet, automatycznie przeliczane są nasze zobowiązania podatkowe – to już wiemy. Teraz pytanie, jak dokładnie wygląda to w przypadku grania stacjonarnego. Czy są w ogóle jakieś różnice?

Obecnie obstawianie stacjonarne i internetowe jest w zasadzie takie samo. Nawet wygrane można w dzisiejszych czasach odebrać poprzez przelew internetowy, a nie gotówkę. W przypadku rozliczeń PIT cały czas jest funkcjonuje wszystko jak dawniej – stawiamy kupon, płacimy stawkę, a w razie wygranej otrzymujemy już tyle, ile nam się należy po odjęciu wszystkich opłat na rzecz państwa.

Podatek bukmacherski STS
Podatek bukmacherski STS

Nieprawdą jest, że typerzy stacjonarni płacą inny podatek albo muszą rozliczać się z niego samodzielnie. To nie jest tak, że granie w punktach naziemnych działa bez jakiegokolwiek nadzoru. Pamiętajmy, że wszystko zapisywane jest w bazie danych STS czy innego bukmachera i fiskus do wszystkich transakcji ma wgląd, kiedy tylko zajdzie taka konieczność.

STS daje bonus na start. Czy jak go dostanę, muszę zapłacić podatek?

Bardzo często na łamach naszej strony piszemy o bonusie powitalnym oraz innych premiach dostępnych na stronie www.STS.pl. Czy jeżeli odbierzemy 29 PLN bez depozytu od bukmachera, to musimy odprowadzić od tego podatek? A jak to wygląda w przypadku większych premii jak chociażby 1200 PLN przy pierwszej wpłacie na konto typerskie?

STS bonus powitalny dostępny jest dla wszystkich nowych klientów, a żeby go otrzymać wystarczy założyć darmowy profil na www.STS.pl. Aktualny kod promocyjny brzmi „BETONLINE„, natomiast na dobry początek do zdobycia jest:

  • Bonus bez depozytu w wysokości 29 PLN!
  • Premia 1200 PLN ekstra za pierwszy depozyt jako 100% od wartości przelewu!
  • 20 PLN bezpiecznego kuponu do wykorzystania w STS Betgames.

Mimo że dostajemy coś od bukmachera, absolutnie nie musimy się z tego rozliczać. Powód? Bardzo prozaiczny – środki bonusowe nie są naszą własnością, dopóki nie postawimy ich określoną ilość razy. W przypadku niektórych premii jest to obrót x2, a czasem x4. Za każdym razem dopiero po spełnieniu warunków z regulaminu dostajemy pieniądze, z którymi możemy robić, co tylko chcemy – wypłacić na konto itp.

Na szczęście, bonus nie podlega podatkowi, bo cały czas go obracamy, czyli przy każdym kuponie płacimy fiskusowi ile trzeba. Gdy natomiast zdecydujemy się już na wypłatę środków z konta, jesteśmy „czyści” i możemy przelać bez obaw dokładnie tyle, ile wynosi nasze saldo.

Każdy kupon bukmacherski ma już w sobie podatek
Każdy kupon bukmacherski ma już w sobie podatek

Granie u bukmachera a urząd skarbowy. Czy jest się czego obawiać, gdy wygrywa się za dużo?

W sieci znajdziemy bardzo wiele nieprawdziwych informacji, a bardzo często powielanym mitem jest to, że fiskus chętnie sprawdza osoby, które zarabiają dużo u bukmachera. Jak to z tym jest?

Jeżeli gramy na stronie z licencją Ministerstwa Finansów, możemy być spokojni o to, że nic nam nie grozi. W Polsce obstawianie meczów jest legalne, ale ważne, by robić to u podmiotów prowadzących działalność poza szarą strefą.

Spać spokojnie na pewno nie mogą ci, którzy grają na takich stronach jak chociażby Unibet, Bwin czy Betsafe. Dlaczego? Bo wszystkie ich wygrane nie są opodatkowane, a więc kiedy znajdą się na koncie, stają się łakomym kąskiem dla odpowiednich służb.

Oferta legalnych i bezpiecznych firm jak STS z dnia na dzień poszerza się o kolejne opcje i obecnie nie widać większych różnic między polskim a zagranicznym bukmacherem. Ładnych parę lat temu było to nie do pomyślenia, a obecnie jest w zasadzie standardem.

Oczywiście, cały czas musimy pamiętać o tym, że granie u bukmachera nie może być częścią łamania innych przepisów, na przykład, służyć do prania brudnych pieniędzy. Typować nie mogą też osoby niepełnoletnie i w Polsce jest to bardzo mocno przestrzegane.

Wygrane w STS a podatek PIT
Wygrane w STS a podatek PIT

Jak rozlicza się wygrane STS w Urzędzie Skarbowym?

Załóżmy, że wygraliśmy 400 złotych w STS, bo gramy dość rzadko i tak naprawdę tylko dwa razy uśmiechnęło się do nas szczęście. Mimo to, wiemy, że gramy legalnie, a więc powinniśmy zapłacić podatek. Jak to się robi?

Dobra wiadomość: podatek już dawno został zapłacony! 12% państwo pobiera jeszcze przed zagraniem kuponu, a to z wniesionej przez nas stawki. Innymi słowy, gdy gramy za 100 złotych, 12 złotych zabierają odpowiednie państwowe instytucje.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Druga dobra wiadomość: od wygranych poniżej 2280 PLN nie jest pobierany podatek ekstra w wysokości 10%, czyli wszystkie zarobione środki mamy dla siebie. Oczywiście, roczne wygrane nie sumują się, czyli za każdym razem, gdy trafimy kupon, a wygrana będzie niższa od 2280 PLN, nie będziemy płacić podatku! I to nawet jeśli łącznie w tego typu zakładach zarobimy 100, 200 czy 500 tysięcy!

A gry uda nam się jednorazowo przekroczyć magiczny próg 2280 PLN, przyjdzie nam zapłacić 10% dodatkowego podatku. W takiej sytuacji, na szczęście, wszystko odbywa się automatycznie, czyli my odbieramy już wygraną, od której został odjęty podatek.

STS podatek od wygranej
STS podatek od wygranej

STS a PIT – wszystko, co trzeba wiedzieć!

W rocznej deklaracji PIT nie musimy nigdzie wykazywać, ile wygraliśmy w STS ani obliczać od tego specjalnych podatków. To załatwia już za nas sam bukmacher, który przekazuje fiskusowi zryczałtowany podatek od wszystkich wygranych w konkretnym okresie czasu.

STS a PIT to ważna kwestia, ale – jak widać – wcale nie ma się o co obawiać. Jeżeli gramy uczciwie, to jest legalnie, i w taki sposób zarabiamy u bukmachera, nasze życie podatkowe jest ułatwione do granic możliwości! :)


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button