Wygrana w STS a PIT. Co trzeba wiedzieć o rozliczeniu z fiskusem?

Każdego roku do końca kwietnia składamy zeznania podatkowe PIT do Urzędu Skarbowego. Czy wygrana w STS powinna być wpisana w deklarację? Oto wszystko, co powinien wiedzieć każdy typer!

Wygrana w STS a PIT. Co trzeba wiedzieć o rozliczeniu z fiskusem?
Wygrana w STS a PIT. Co trzeba wiedzieć o rozliczeniu z fiskusem?

Granie u bukmachera a PIT

Granie u bukmachera to zajęcie, któremu poddaje się coraz więcej osób. Niektórzy obstawiają dość regularnie, a inni tylko sporadycznie i przy okazji większych imprez sportowych. Bez względu na to, do której grupy ty się zaliczasz, powinieneś wiedzieć co nieco na temat rozliczania wygranych STS z fiskusem.

Bukmacher STS jest najpopularniejszą marką branżową w naszym kraju. Nasz wpis dotyczy właśnie jej, chociaż możecie wszystkie podane przez nas reguły stosować także w przypadku grania w portalach Fortuna, Betfan, Betclic i tak dalej, i tak dalej.

Każdego roku składa się zeznanie podatkowe do fiskusa, a to rodzi w głowach szereg pytań. Gracze najczęściej pytają się, czy wpisać w PIT wygraną z STS, a jeśli tak to w jakiej rubryce i jak się z tego rozliczyć. Sprawa jest poważna, bo przecież mówimy o podatkach, a z nimi nikt nie chce być na bakier.

STS kod promocyjny 2020
Darmowy bonus w STS – Specjalny kod promocyjny 2020

Legalny bukmacher i fiskus. Co trzeba wiedzieć?

Co trzeba wiedzieć na pewno? Przede wszystkim należy mieć pewność, że obstawia się mecze w firmie działającej w naszym kraju w stu procentach legalnie! STS posiada licencję Ministerstwa Finansów i na przyjmowanie zakładów online, i stacjonarnie, a to oznacza, iż granie u niego jest dozwolone! Tyczy się to, oczywiście, tylko osób mających ukończone 18 lat!

Wszyscy słyszeli o podatku bukmacherskim, ale nie do końca każdy doskonale rozumie, o co w tym wszystkim chodzi. A tymczasem bez odpowiedniej wiedzy trudno mówić o prawidłowym rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym.

Podczas rejestracji na www.STS.pl można wpisać kod promocyjny BETONLINE, który daje 29 PLN bez depozytu i do 1200 PLN przy pierwszej wpłacie. Z takich premii też nie trzeba się rozliczać!

Jak rozlicza się wygrane STS w Urzędzie Skarbowym?

Załóżmy, że wygraliśmy 400 złotych w STS, bo gramy dość rzadko i tak naprawdę tylko dwa razy uśmiechnęło się do nas szczęście. Mimo to, wiemy, że gramy legalnie, a więc powinniśmy zapłacić podatek. Jak to się robi?

Dobra wiadomość: podatek już dawno został zapłacony! 12% państwo pobiera jeszcze przed zagraniem kuponu, a to z wniesionej przez nas stawki. Innymi słowy, gdy gramy za 100 złotych, 12 złotych zabierają odpowiednie państwowe instytucje.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Druga dobra wiadomość: od wygranych poniżej 2280 PLN nie jest pobierany podatek ekstra w wysokości 10%, czyli wszystkie zarobione środki mamy dla siebie. Oczywiście, roczne wygrane nie sumują się, czyli za każdym razem, gdy trafimy kupon, a wygrana będzie niższa od 2280 PLN, nie będziemy płacić podatku! I to nawet jeśli łącznie w tego typu zakładach zarobimy 100, 200 czy 500 tysięcy!

A gry uda nam się jednorazowo przekroczyć magiczny próg 2280 PLN, przyjdzie nam zapłacić 10% dodatkowego podatku. W takiej sytuacji, na szczęście, wszystko odbywa się automatycznie, czyli my odbieramy już wygraną, od której został odjęty podatek.

STS podatek od wygranej
STS podatek od wygranej

STS a PIT – wszystko, co trzeba wiedzieć!

W rocznej deklaracji PIT nie musimy nigdzie wykazywać, ile wygraliśmy w STS ani obliczać od tego specjalnych podatków. To załatwia już za nas sam bukmacher, który przekazuje fiskusowi zryczałtowany podatek od wszystkich wygranych w konkretnym okresie czasu.

STS a PIT to ważna kwestia, ale – jak widać – wcale nie ma się o co obawiać. Jeżeli gramy uczciwie, to jest legalnie, i w taki sposób zarabiamy u bukmachera, nasze życie podatkowe jest ułatwione do granic możliwości! :)


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Obstawianie bez podatku (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl

Maks

STS to mój ulubiony bukmacher. Kiedyś grałem u niego tylko naziemnie, a obecnie najwięcej czasu zajmuje mi gra online. Piszę obiektywne recenzje, a do tego daję wam info o wszelkich promocjach, bonusach i kodach.

Legalni bukmacherzy

Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE
close-image