Typy na e-sport – jak go obstawiać i wygrywać?

E-sport to odgałęzienie sportu jeszcze kilka lat temu nie uważane za „prawdziwy sport”, dziś dumnie prezentowane między bardziej klasycznymi jego dyscyplinami. Jego popularność wciąż rośnie, a przyczynia się do tego większe uzależnianie się ludzkości od świata technologii, ale i większa powszechność takowej. Dużą popularność e-sportu dostrzegli i bukmacherzy, prezentujący coraz szerszą ofertę związaną z jego obstawianiem. Co powinniśmy o nim wiedzieć z perspektywy typera i gdzie szukać sprawdzonych typów na e-sport, na których moglibyśmy polegać? Zapraszamy do przejrzenia tego poradnika.

Typy na e-sport - jak go obstawiać i wygrywać?
Typy na e-sport – jak go obstawiać i wygrywać?

Typy na e-sport – jak budować te własne?

Przede wszystkim ANALIZOWAĆ – to, co tyczy się większości klasycznych sportów, tyczy się również e-sportu. Analiza to podstawa, przy czym powinniśmy przy niej zwracać uwagę nie tylko na pojedyncze spotkania, ale i całą tabelę, fazę rozgrywek i wiele aspektów towarzyszących wybranej przez nas grze.

Bazować na sprawdzonych typach innych – typów możemy szukać w wielu różnych miejscach – więcej na ich temat powiemy poniżej. Ważne, aby były właśnie sprawdzone – poleganie na opinii kogoś niezaufanego nie jest czymś rozsądnym.

STS kod promocyjny 2020
Darmowy bonus w STS – Specjalny kod promocyjny 2020

Mieć na uwadze kursy bukmacherskie – sami bukmacherzy są w stanie być dobrymi typerami. W końcu swoje kursy bazują na własnych opiniach co do tego, kto jest faworytem danego spotkania. Wykorzystujmy to, ale nie podążajmy za tym ślepo – czasem warto postawić tak zwany valuebet i wykorzystać słabość buka.

Śledzić na bieżąco rozgrywki – w tym celu warto zdecydować się na wybranie jednej gry, którą rzeczywiście będziemy się interesowali i której zasady będziemy perfekcyjnie znali – dzięki temu obstawianie nie będzie dla nas pracą, a prawdziwą przyjemnością. To, co dzieje się w tabeli danej ligi e-sportowej, niezależnie od gry, jest zwykle bardzo dynamiczne – nie możemy więc sobie pozwolić na przerwę, a zamiast tego powinniśmy to stale śledzić. Niezależnie od tego, czy w danym tygodniu obstawiamy.

Typy na e-sport – skąd je brać?

To, gdzie znajdywać sprawdzone typy bukmacherskie na e-sport zależy w pełni od konkretnego tytułu i podczas gdy problem może pojawić się z tymi bardziej niszowymi (zwłaszcza tymi przeznaczonymi na platformy mobilne), w przypadku najpopularniejszych tytułów nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. W związku z tym sięgnijmy po:

  • fora bukmacherskie – fora są prawdziwą kopalnią dobrych typów na e-sport – musimy na nich jednak rozróżniać typy warte uwagi od tych nie do końca godnych zaufania; dobrze jest odwiedzić fora wewnętrzne u konkretnych bukmacherów – dobrze wypada tutaj Fortuna ze swoją Strefą Typera, w obrębie której możemy bazować na kuponach rzeczywiście przez kogoś postawionych;
  • grupy dyskusyjne – w obrębie sieci społecznościowych powstaje wiele grup skupiających się wokół typowania e-sportu – warto do nich dołączyć, pamiętając o selekcji, podobnej do tej znanej z forów dyskusyjnych;
  • transmisje gier – największą skarbnicą wiedzy i typów bukmacherskich są analizy przeprowadzane przez ekspertów w ramach transmisji danych gier, a w szczególności w studiach przed- i pomeczowych; te są jednak dostępne wyłącznie w przypadku gier o większym zapleczu e-sportowym (na przykład League of Legends).

Obstawianie e-sportu na żywo

Choć w przypadku wielu klasycznych dyscyplin sportowych obstawianie na żywo jest polecane przede wszystkim bardziej doświadczonym typerom, sytuacja na arenie e-sportu ma się zgoła odmiennie i to może być praktykowane już od pierwszych zakładów. Wszystko ze względu na specyfikę e-sport – obstawianie e-sportu na żywo daje nam większe pole do manewru i dokonywania korekt w naszych typach, ale też sporo nowych opcji obstawiania (zależnych oczywiście od gry). Typy na e-sport, które wcześniej zdobyliśmy wciąż możemy wykorzystać jako podstawę, dokonując ich modyfikacji w zależności od tego, co rozgrywa się w danym momencie na ekranie. Plusem obstawiania spotkań e-sportowych na żywo jest to, że każde z nich jest transmitowane za darmo w Internecie – ułatwia to dostęp do transmisji i sprawia, że każde spotkanie możemy na bieżąco śledzić, również u większości bukmacherów, którzy owe transmisje załączają na łamach swoich serwisów internetowych.

Zakłądy bukmacherskie e-sport
Zakłądy bukmacherskie e-sport

Bukmacherzy z ciekawą ofertą na e-sport

Ze zdecydowanie najciekawszą ofertą dla wielbicieli e-sportu wychodzi www.STS.pl (Star-Typ Sport), który zaprojektował osobną zakładkę przeznaczoną właśnie sportom elektronicznym. Dzięki temu można łatwo odnaleźć to, czego się poszukuje – bez mieszania tego z klasycznymi dyscyplinami sportu. Bukmacher oferuje też wiele bonusów, również tych nagradzających obstawianie e-sportu, a regularnie organizuje turniej, w którym sukcesywne typowanie przenoszone jest na poziom rywalizacji z innymi obstawiającymi.

Bardzo ciekawie pod względem e-sportu prezentuje się również oferta www.eFortuna.pl – choć ta nie jest zawarta w osobnym dziale, jest bardzo szeroka, a kursy gwarantowane przez firmę są mocno konkurencyjne. Wspomnieć należy również o programie lojalnościowym oraz turniejach, w których możemy pojedynkować się z innymi e-sportowymi typerami, ale też o szeregu bonusów ściśle związanych właśnie ze sportami elektronicznymi.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button