Typy bukmacherskie na tenis 2020

Tenis jest jedną z dyscyplin sportowych, które w Polsce cieszą się dość dużym zainteresowaniem – z miesiąca na miesiąc jego popularność rośnie, co przekłada się również na świat bukmacherski, w obrębie którego tenis od wielu lat stanowi jedną z podstaw (obok piłki nożnej i siatkówki). Kibice cenią go za jego dynamizm oraz przyjazną atmosferę tworzącą się wokół niego – typerzy z kolei doceniają zazwyczaj wysokie stawki, ale i prostolinijność typowania – to wymaga analizy zaledwie kilku zawodników (w przeciwieństwie do całych drużyn, jak to jest w przypadku sportów zespołowych). Jak podejść do niego będąc właśnie typerem? Od czego rozpocząć obstawianie i skąd brać sprawdzone typy na tenis?

Typy bukmacherskie na tenis 2020
Typy bukmacherskie na tenis 2020

Podstawowe wskazówki dotyczące typowania tenisa

Tenis jest bardzo specyficzną dyscypliną sportu, zwłaszcza dla osób przyzwyczajonych do obstawiania piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki – nie jest sportem drużynowym, co w znacznym stopniu upraszcza dokonywanie analizy (ta, podobnie, jak w przypadku innych sportów, stanowi podstawę sukcesywnego typowania). Przy samodzielnym typowaniu spotkań tenisowych warto, abyśmy zwrócili uwagę na:

  • formę obu zawodników – to, w jakiej tenisista jest formie ma bardzo duże znaczenie – zwłaszcza, że w tenisie decydują nie tylko udane akcje, ale i pomyłki;
  • różnice w dyspozycji – mecze w tenisa są w stanie trwać nawet kilka godzin – bywają też takie kończące się bardzo szybko; może to stworzyć różnicę w zmęczeniu (a zatem dyspozycji danego dnia), która z kolei może przełożyć się na wynik;
  • fazę wybranego turnieju – tenisiści często inaczej zachowują się (i w innym stopniu się starają) zależnie od tego, w jakiej fazie znajdują się dane rozgrywki; 
STS kod promocyjny 2020
Darmowy bonus w STS – Specjalny kod promocyjny 2020
  • kursy bukmacherskie – bukmacherzy swoimi kursami bardzo często sugerują, kto według nich ma większe szanse na pokonanie przeciwnika – pamiętajmy, że w tenisie nie dochodzi do remisu; często mamy jednak do czynienia z tak zwanym kreczem;
  • typy innych obstawiających – sprawdzone typy na tenis, a zwłaszcza te pochodzące od cenionych ekspertów, mogą być dla nas cenną wskazówką, ale nie powinny być czymś, co bezmyślnie skopiujemy;
  • rodzaj nawierzchni – tenisiści różnie radzą sobie na odmiennych nawierzchniach – wato brać to pod uwagę przy typowaniu wybranego meczu.

Typy na tenis – skąd je brać?

Najlepszym sposobem na pozyskanie sprawdzonych typów na tenis jest oglądanie profesjonalnych studiów, organizowanych najczęściej przez transmitujące dane wydarzenie sportowe telewizje. Wypowiadają się w nich eksperci, często snując bardzo trafne przypuszczenia dotyczące przyszłych spotkań – choć nie są one skierowane typowo pod bukmacherkę, nic nie stoi na przeszkodzie w tym, by wziąć je pod uwagę przy typowaniu. Nie zamykajmy się również na inne media – przydatne mogą się dla nas okazać zarówno profesjonalne portale internetowe, jak i pisma branżowe publikujące zapowiedzi nadchodzących spotkań tenisowych, a często sugerujące, kto może wyjść z nich zwycięsko. Dobrą opcją jest też przeglądanie forów dyskusyjnych, w szczególności tych dostępnych bezpośrednio u bukmacherów – taką opcję daje na przykład Fortuna ze swoją Strefą Typera.

Typy na Wielki Szlem

Wielki Szlem to zdecydowanie największy turniej rozgrywany w obrębie tenisa. Podzielony został na cztery odrębne imprezy – Wimbledon, Roland Garros, US Open oraz Australian Open, z których każda rozgrywa się nie tylko w innym miejscu, ale i na innym rodzaju nawierzchni. Wygranie każdych z tych czterech zawodów uważane jest za największe osiągnięcie w karierze tenisisty – właśnie dlatego również jego typowaniu towarzyszą największe emocje. Podstawową zasadą obstawiania Wielkiego Szlemu jest, podobnie, jak w przypadku każdych innych zawodów, analiza – zwłaszcza ta biorąca pod uwagę dane historyczne i statystyczne. Te każą twierdzić, że zwycięzcy lubią się powtarzać – zarówno w przypadku tenisa kobiet, jak i tenisa mężczyzn. Właśnie dlatego warto patrzeć na zwycięzców sprzed lat, ale też konfrontować ich listę z ich obecną formą i dyspozycją oraz wspomnianym wyżej rodzajem nawierzchni.

Obstawianie tenisa u bukmachera
Obstawianie tenisa u bukmachera

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na tenis

Każdy działający w Polsce operator posiada w swojej ofercie tenis – poniżej przedstawiamy przykłady tych, których oferta wyróżnia się na tle innych:

  • www.STS.pl – bukmacher, który istnieje na polskim rynku od przeszło dwóch dekad i od początku posiada w swojej ofercie tenis, obecnie pokrywając niemal wszystkie rozgrywki w jego ramach. Większość z nich opatruje transmisjami, przydatnymi do obstawiania w modelu na żywo. Aktualny STS kod promocyjny brzmi „BETONLINE„, a dzięki niemu do zdobycia jest aż 29 PLN bez depozytu!
  • www.eFortuna.pl – operator o podobnym stażu do wspomnianego wyżej STS-a, oferuje bardzo ciekawą ofertę na tenis, atrakcyjne kursy oraz dostęp do wielu akcji promocyjnej, w tym dostępnego przy każdym zakładzie programu lojalnościowego. Bardzo wiele spotkań opatruje transmisjami, w reszcie prezentując interaktywne symulacje dla większego komfortu obstawiania tenisa na żywo.
  • www.LvBET.pl – choć na rynku istnieje stosunkowo krótko, wychodzi do klientów z bardzo ciekawą ofertą na tenis; prezentuje mocno konkurencyjne kursy, regularnie organizując promocje ściśle związane właśnie z tą dyscypliną.

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button