Statystyki H2H – czy warto na nie patrzeć przy tworzeniu swoich typów?

Patrzenie na statystyki jest szalenie istotną częścią budowania swoich własnych typów bukmacherskich. Nie ulega wątpliwości fakt, że są one w stanie zwiększyć prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w typowaniu, a także pomóc w dokonaniu rzeczywiście rozsądnej i analizy. W tym wpisie skupimy się na statystykach H2H, które już od wielu lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród wszystkich osób zajmujących się obstawianiem w bardziej profesjonalny sposób. Czym one tak właściwie są i na co warto w nich zwracać największą uwagę?

h2h statystyki
Statystyki H2H – czy warto na nie patrzeć przy tworzeniu swoich typów?

Czym są statystyki H2H i gdzie je znaleźć?

Statystyki H2H (Head to Head) to statystyki, których głównym zadaniem jest porównywanie dwóch stron konkretnego spotkania sportowego. Mogą to być albo zespoły (w przypadku sportów drużynowych), albo też poszczególni zawodnicy (w przypadku sportów indywidualnych). Statystyki tego typu potrafią być szalenie dużą pomocą. Nie zmuszają bowiem do tego, by przeglądać dane w kontekście każdej z drużyn z osobna. Zamiast tego zestawiają je ze sobą, a w ten sposób umożliwiają ich łatwe porównanie. To z kolei znacząco ułatwia proces, w którym powstają skuteczne typy bukmacherskie.

Gdzie znaleźć statystyki H2H? Najłatwiej jest po prostu skierować się na stronę internetową któregoś z polskich bukmacherów. Praktycznie wszyscy publikują je u siebie – całkowicie za darmo. Co więcej, nie wymagają nawet zalogowania do ich przeglądania. Najłatwiej jest znaleźć je na podstronie konkretnych rozgrywek (odnośnik do nich jest zwykle na ich liście), albo też na samej podstronie meczu.

Najważniejsze statystyki H2H

Choć statystyki H2H mogą się różnić w zależności od dyscypliny sportu, z jaką ma się do czynienia, istnieją również te bardziej uniwersalne, na które można liczyć w przypadku każdej z nich. Na przykładzie piłki nożnej możemy uznać, że najistotniejsze jest porównanie:

  • Liczba wygranych meczów z konkretnym rywalem – statystyki liczbowe tego typu pomagają wyczuć, jak wygodnym przeciwnikiem jest dla jednej drużyny ta druga. Jeśli są jednak wyrównane, nie warto polegać wyłącznie na nich.
  • Ostatnie mecze każdej z drużyn – zarówno te stoczone między tymi dwoma zespołami, jak i te rozegrane bardziej ogólnie. Wskazują na aktualną formę, ale i morale. Kilka wygranych pod rząd buduje pewność siebie – przegrane zaś mogą wskazywać na problem w którymś aspekcie gry konkretnego zespołu.
  • Statystyka goli / asyst / żółtych kartek – statystyki tego typu wskazują na wiele interesujących aspektów, w tym między innymi na to, kto gra agresywniej, a kto bardziej polega na zaledwie jednym zawodniku (bardziej rozłożone na cały zespół gole to na przykład oznaka lepszej gry zespołowej – więcej żółtych kartek to zaś agresywniejsza gra).
  • Czas posiadania piłki – o ile wyniki mogą nieco zakłamywać rzeczywistość (wynik często może być kwestią szczęśliwego zbiegu zdarzeń czy po prostu przypadku), czas posiadania piłki nie kłamie i rzeczywiście wskazuje na tę stronę pojedynku, która dominowała w danym meczu. Wskazuje też na taktykę – mniejszy czas posiadania piłki to najprawdopodobniej nastawienie na grę defensywną i przyjmowanie rywala u siebie.

Oczywiście to, na które statystyki spojrzymy powinno być definiowane tym, w jaki zakład celujemy. Jeśli chcemy na przykład postawić na strzelca bramki, powinniśmy patrzeć na te statystyki, które pokazują, kto w danych zespołach strzela najczęściej.

Rola statystyk w tworzeniu własnych typów

Aby stworzyć typy na dzisiaj, które rzeczywiście będą miały potencjał na przyniesienie nam wygranej, musimy kierować się statystykami, a nie tylko naszą własną intuicją. Statystyki H2H w doskonały sposób pozwalają wyselekcjonować mocne i słabe strony obu drużyn czy zawodników w konkretnym meczu, ale też bardziej ogólnie. Przez to są najbardziej wymiernym źródłem wiedzy dla typujących.

Korzystając ze statystyk H2H jesteśmy w stanie poprawić skuteczność, jaką odznaczają się nasze typy na dziś. To zaś z pewnością przyniesie ze sobą dodatkowe pozytywne konsekwencje – na przykład w postaci częstszych wygranych.

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button