Polacy kochają gry karciane na urlopie

Gry karciane są z nami od lat. Tak naprawdę każdy, kto pamięta czasy PRL, zna przynajmniej takie gry jak wojna, poker czy w cygana. W jakie więc gry karciane grają Polacy na urlopach? O tym już za moment!

Poker – gra, którą znają wszyscy Polacy

Każdy chyba wie, jak się gra w pokera, jednakże dla tych, którzy nie pamiętają – jeden z graczy jest rozdającym, a gracze jego prawej i lewej stronie wkładają stawki do puli w ciemno.  Po licytacji na środek wykłada się po trzy karty wspólne, których użyć może każdy z grających. Rozpoczyna się kolejna tura licytacji, następnie rozdający wykłada jest czwartą kartę, odbywa się kolejna runda licytacji i rozdawana jest ostatnia karta. Wtedy zaczyna się ostatnia runda licytacji. Gracze, którzy pozostali w grze (nie pasowali) odsłaniają swoje dwie karty i gracz, którego 2 karty które widział tylko on razem z 5 kartami wspólnymi tworzą najwyższy układ 5 kart, wygrywa to, co zostało postawione przez wszystkich graczy.

Skomplikowane? Być może, dlatego też za moment opiszemy wam poker straight, czy jedną z najprostszych form pokera. Tak jak wspominaliśmy przed chwilą, poker straight należy do jednej z najprostszych odmian pokera, polega ona na tym, że każdy gracz otrzymuje po 5 kart. Następnie rozpoczyna się licytacja, w której gracze podbijają stawkę, pasują bądź sprawdzają. Po zakończeniu licytacji wszyscy przy stole odsłaniają swoje karty, porównują swoje układy a następnie gracz z najwyższym układem kart zgarnia całą pulę nagród.

Makao

Makao to gra aż dla dwudziestu graczy (oczywiście musimy mieć więcej niż 2 talie), co jest ogromną zaletą, ponieważ w większym gronie (na przykład na imprezie) nie będziecie musieli decydować, kto gra, a kto ma przyglądać. Zasady makao są bardzo proste – wygrywa ten uczestnik, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart i powie ,,makao”. Jeśli tego nie zrobi i zostanie na tym przyłapany, to otrzyma karę i musi grać dalej.

Dlatego w makao trzeba być cały czas skupionym, ponieważ inni gracze będą tylko czekać na naszą pomyłkę. makao doczekało się również publikacji w świecie gier online – jak podaje znane Total Casino – przy wykupieniu jej możemy pozwolić sobie na rozrywkę online z każdym, kto ma również tą grę oraz ochotę z nami zagrać.

Gwint – coraz popularniejszy wśród młodszego pokolenia

Gwint to gra karciana dla dwóch osób, odbywająca się w turach. Na początku gry każdy z graczy dobiera dziesięć wylosowanych przez siebie kart ze swojej talii (dwie karty można od razu wymienić) oraz jedną tak zwaną ,,kartę dowódcy”, która została przez niego wybrana przed rozpoczęciem partii. W każdej turze gracz może wykonać tylko jedną czynność, czyli położyć kartę na polu bitwy, użyć karty dowódcy, bądź spasować.

Celem tej gry jest uzyskanie większej liczby punktów niż nasz oponent w dwóch z trzech rund. Podobno gwint wywodzi się z modyfikacji gry pokera, która jest bardzo popularna w takich krajach jak USA, z racji tego że ta gra była promowana głównie dla graczy z zachodu, więc nic dziwnego iż taka gra została przez CD Projekt RED stworzona. 

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button