Jakie warunki musi spełniać legalny bukmacher online?

Rynek bukmacherski w Polsce jest regulowany przez ustawę hazardową wprowadzoną w 2009 roku. Zgodnie z jej założeniami, obstawianie zakładów sportowych jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem firm bukmacherskich dysponujących licencją Ministerstwa Finansów. Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy, warto sprawdzić, kim jest legalny bukmacher internetowy oraz jakie warunki musi spełniać.

Jakie firmy mogą otrzymać licencję Ministra Finansów?

O taką licencję mogą ubiegać się wyłącznie spółki zarejestrowane w Polsce. Kolejnym wymogiem jest przygotowanie odpowiedniego kapitału początkowego. Szacuje się, że otwarcie biznesu w branży bukmacherskiej w Polsce to koszt rzędu 3 mln złotych. Firmy muszą dopełnić szereg formalności oraz uzyskać licencję Ministerstwa Finansów. W praktyce obowiązują dwa rodzaje licencji. Jedna dopuszcza przyjmowanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych, a druga w serwisie internetowym. Na chwilę obecną, w Polsce funkcjonuje 16 licencjonowanych bukmacherów.

Podatki w świecie legalnych zakładów bukmacherskich

Jednym z warunków funkcjonowania legalnego bukmachera jest odprowadzanie należnych podatków do skarbu państwa. Na polskim rynku obowiązują dwa rodzaje podatków: 12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu oraz 10-procentowy podatek od wygranej powyżej 2280 złotych. Plusem jest to, że o wszelkie rozliczenia z fiskusem musi zadbać bukmacher. Dzięki temu, gracz nie musi już uwzględniać dochodów z zakładów bukmacherskich w swoim rozliczeniu podatkowym.

Przepisy związane z odpowiedzialną grą

Celem ustawy hazardowej było nie tylko powiększenie wpływów do skarbu państwa, ale również większa ochrona przed poważnym problemem uzależnienia od hazardu. Legalni bukmacherzy w Polsce muszą przestrzegać kilku podstawowych zasad związanych z odpowiedzialną grą. Jednym z założeń jest chociażby bardziej etyczna reklama, która może ukazywać zakłady bukmacherskie jako formę rozrywki. Nie można natomiast określać bukmacherki jako dodatkowego sposobu zarabiania pieniędzy. 

Legalni bukmacherzy są również zobowiązani do weryfikowania tożsamości swoich klientów. W związku z tym, po rejestracji konta gracz musi przejść proces weryfikacji. Polega to na załączeniu skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości, dzięki czemu, pracownik serwisu może sprawdzić poprawność danych wykorzystanych przy rejestracji. Po pierwszym zalogowaniu na konto gracz wybiera również dzienne, tygodniowe oraz miesięczne limity stawek. 

Gdzie znajdziemy informacje na temat legalnych bukmacherów?

Planując założenie konta w legalnym serwisie bukmacherskim, warto poszerzyć swoją wiedzę na temat obecnego kształtu rynku bukmacherskiego w naszym kraju. W serwisie Zapytajbukmachera.pl gracze znajdą listę oraz ranking legalnych bukmacherów online, a także porównanie ofert promocyjnych, co znacznie ułatwia wybór bukmachera. Pamiętajmy, że tylko za pośrednictwem legalnych firm bukmacherskich możemy obstawiać zakłady sportowe w Polsce w sposób legalny. 

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button