Dwaj giganci polskiego rynku bukmacherskiego. Porównanie STS i Fortuny

STS i Fortuna – to dwaj najwięksi bukmacherzy działający w Polsce. Na wielu polach rywalizują i prześcigają się w pomysłach, które mają skusić graczy do postawiania pieniędzy właśnie u nich. Polski rynek bukmacherski staje się coraz bardziej konkurencyjny. W Polsce działa już kilkunastu bukmacherów, ale to STS i Fortuna są w tej stawce najsilniejsi. Dlaczego? Jak ci dwaj bukmacherzy zyskali swoich wiernych klientów?  Jak STS i Fortuna wypada w bezpośrednim porównaniu?

Obstawianie w STS w internecie. Czy to zawsze dobry wybór?

Doświadczenie przynosi pieniądze

Zarówno STS jak i Fortuna mają bardzo podobne doświadczenie na polskim rynku bukmacherskim.    Nieco dłużej swoje zakłady przyjmuje Fortuna, bo od 1996 roku. Wtedy firma funkcjonowała jako Profesjonał. Jednak po kilkunastu latach została wykupiona przez czeskiego giganta w branży hazardowej – grupę Fortuna. STS został założony rok później w Katowicach przez rodzinę Juroszków. Pewnie wtedy mało kto się spodziewał, że STS po blisko ćwierć wieku będzie bukmacherem, który posiada ok. połowę polskiego rynku bukmacherskiego i swoje zakłady zacznie przyjmować również poza naszym krajem.

STS i Fortuna – legalni bukmacherzy

STS i Fortuna to legalni bukmacherzy i co ważne, gdy oceniamy wiarygodność firmy, nigdy nie działały w Polsce bez koncesji. Zarówno STS jak i Fortuna to bukmacherzy, którzy mimo niesprzyjających przepisów podatkowych nigdy nie unikali płacenia w Polsce podatków i jednocześnie nigdy nie narażali swoich graczy na odpowiedzialność karną, bo gra u nielegalnych bukmacherów może grozić przepadkiem wygranych lub wysoką grzywną. Przez lata obaj bukmacherzy działali na progu opłacalności, bo rynek zawładnęli nielegalni bukmacherzy, którzy proponowali grę bez podatku. Po zmianie ustawy hazardowej legalni bukmacherzy odetchnęli i tak STS mógł się pochwalić przychodem w wysokości 2,4 miliarda złotych, a Fortuna ok. 1,7 miliarda. Są to dane za 2018 rok, ale już wiemy, że w 2019 roku dwaj giganci polskiego rynku zwiększyli swoje obroty, bo i cały polski rynek bukmacherski urósł o ok. dwa miliardy złotych.

STS i Fortuna – bonusy i promocje 

Co przyciąga klientów do bukmacherów? Niewątpliwe wysokie kursy czy szczegółowość oferty. To szczególnie ważne dla tych graczy, którzy obstawiają bardzo konkretne zakłady za spore stawki. Jednak dla początkujących graczy na pewno ważne są też bonusy bukmacherskie. Tu zarówno STS jak i Fortuna nie zasypują gruszek w popiele. Oferta promocyjna jest oparta przede wszystkim na bonusach od depozytu. I tak STS oferuje nawet 1200 zł w ramach promocji powitalnej, a Fortuna niewiele mniej, bo 1000 zł. To nie koniec, bo obaj bukmacherzy dają dodatkową kasę „na start”. Klienci STS mogą liczyć na bonus bez depozytu w wysokości 25 zł, a Fortuny 20 zł. Kod promocyjny STS wpisany w odpowiednim miejscu w formularzu to jednak dodatkowa szansa na wyższe bonusy. Warto więc pamiętać o wpisaniu kodu promocyjnego STS w trakcie rejestracji konta u bukmachera STS.

Wyścig do lokali bukmacherskich

Oferty bonusów są głównie oferowane graczom, którzy obstawiają w internecie. Jednak STS i Fortuna mają również bardzo ciekawą ofertę, którą można znaleźć w punktach stacjonarnych. Obaj bukmacherzy nie zapominają bowiem o graczach, którzy lubią obstawiać w lokalach bukmacherskich. W tej kategorii palma pierwszeństwa przypada Fortunie, bo ten bukmacher ma aż ok. 600 punktów stacjonarnych w całej Polsce. STS jest ze swoimi ok. 450 punktami nieco z tyłu. Natomiast STS do swojej oferty wprowadza punkty bukmacherskie typu premium, a także terminale bukmacherskie, które umożliwiają obstawianie w lokalach bez konieczności kontaktu z pracownikiem bukmachera.

Oferta kursowa liderów rynku bukmacherskiego

Rzućmy jeszcze okiem na ofertę zakładów, które proponowane są przez obu bukmacherów. Gdy to zrobimy to przestajemy mieć jakąkolwiek wątpliwość dlaczego STS i Fortuna to dwaj najczęściej wybierani bukmacherzy w Polsce. Lista kursowa obu bukmacherów jest bardzo bogata i ciężko znaleźć jakiś brakujący element. Oferta kursowa STS i Fortuny to ponad 30 różnych dyscyplin sportowych. Obstawiać można też zakłady „na żywo” i e-sport. W tych dwóch kategoriach nieco z przodu jest STS, ale różnice są naprawdę minimalne. STS szuka też sposobów, żeby przyciągnąć graczy, którzy lubią gry znane z kasyn. W Polsce wirtualne kasyno może prowadzić tylko Totalizator Sportowy, czyli spółka Skarbu Państwa. Jednak STS ze swoimi Betgames, czyli transmisjami gier karcianych, próbuje znaleźć i dla siebie niszę.

Obaj bukmacherzy przeprowadzają również transmisje z wydarzeń sportowych. Tutaj STS jest niezaprzeczalnym liderem w liczbie proponowanych meczów. Pokazywanie spotkań na stronie i poprzez aplikację mobilną znacznie wpływa na ocenę bukmacherskiej oferty. Jednak nie ma nic za darmo. Zarówno STS jak i Fortuna wymagają nie tylko rejestracji konta na stronie, ale też zagranych zakładów bukmacherskich i dopiero wtedy udostępniane są transmisje. 

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button