Czy istnieje uzależnienie od gier online?

Uzależnienie od gier wideo to prawdziwy stan zdrowia psychicznego dotykający miliony ludzi na całym świecie. Światowa Organizacja Zdrowia uznaje to za zaburzenie w swojej Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD-11) jako „wzorzec powtarzających się lub powtarzających się zachowań w grach, które mogą być w trybie online lub offline, przejawiające się upośledzoną kontrolą nad grami, zwiększając priorytet do gier, w zakresie, w jakim gra ma pierwszeństwo przed innymi życiowymi zainteresowaniami i codziennymi czynnościami oraz kontynuacją lub eskalacją gier pomimo wystąpienia negatywnych konsekwencji. ”

Chociaż miliardy ludzi grają w gry wideo czy ruletka gra w Total Casino, większość z nich nie uzależnia się od gier, a Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że liczba osób uzależnionych wynosi 3-4%. Różnica między zdrowym hobby związanym z grą a uzależnieniem polega na negatywnym wpływie tego działania na twoje życie.

Co powoduje uzależnienie od gier?

Gry wideo są tak zaprojektowane, aby uzależniać się od nich za pomocą najnowszej psychologii behawioralnej. Gry to wciągające wrażenia, które zapewniają dużą dawkę dopaminy, a nadmierna ekspozycja na ten poziom stymulacji może powodować zmiany strukturalne w mózgu.

Zaczynasz żyć w świecie, w którym oczekujesz natychmiastowej satysfakcji. Gry są tak wciągające, że można w nie grać przez wiele godzin, nawet nie zauważając, że minęła minuta. Sloty online i inne gry pozwalają ci uciec i zobaczyć wymierny postęp. Są towarzyskie i tworzą środowisko, w którym czujesz się bezpiecznie i kontrolujesz.

Twórcy gier wdrażają także manipulacyjne funkcje projektowania gier, takie jak zakupy w aplikacji, mikrotransakcje i skrzynki z łupami, które niektóre rządy uznały za nielegalne – ponieważ są formą hazardu. Uzależnienie od gier istnieje, ponieważ firmy produkujące gry to miliardy dolarów, a im więcej ludzi uzależnia się od gier, tym więcej zarabiają.

Jakie są znaki ostrzegawcze?

Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne zidentyfikowało dziewięć znaków ostrzegawczych, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o rozpoznawanie zaburzeń. Chociaż mogą one być pomocne w lepszym zrozumieniu powagi twojej sytuacji, ważne jest, aby zawsze zasięgnąć porady profesjonalisty.

  • Zaabsorbowanie grami wideo. Osoba myśli o poprzedniej aktywności w grach lub oczekuje na następną grę; Gry stają się dominującą czynnością w życiu codziennym.
  • Objawy wycofania po zabraniu gry. Objawy te są zazwyczaj opisywane jako drażliwość, lęk, nuda, pragnienie lub smutek.
  • Tolerancja – potrzeba spędzania coraz większej ilości czasu na grach wideo. Może to wynikać z potrzeby realizacji coraz bardziej skomplikowanych, czasochłonnych lub trudnych celów, aby osiągnąć satysfakcję i / lub zmniejszyć obawy przed pominięciem.
  • Nieudane próby kontrolowania uczestnictwa w grach wideo.
  • Utrata zainteresowania poprzednimi hobby i rozrywką w wyniku gier wideo i za wyjątkiem nich.
  • Nadal nadmierne korzystanie z gier pomimo wiedzy o problemach psychospołecznych. Jednostka nadal gra pomimo negatywnego wpływu.
  • Oszukiwanie członków rodziny, terapeutów lub inne osoby w związku z grą.
  • Korzystanie z gier wideo w celu ucieczki lub złagodzenia negatywnego nastroju (np. Poczucie bezradności, winy, lęku).
  • Nrażanie na szwank bądź utracenie związków, pracy lub możliwości kariery z powodu uczestnictwa w grach wideo.

Jeśli w ciągu 12 miesięcy spotkasz pięć (lub więcej) następujących znaków ostrzegawczych, możesz mieć uzależnienie – natychmiast poszukaj pomocy specjalisty.

Jak leczyć uzależnienie od gier wideo

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że bez względu na trudności, które próbujesz pokonać, nie jesteś sam. Teraz, gdy zaburzenia gry zostały uznane za oficjalną chorobę, coraz więcej osób jest w stanie szukać potrzebnej pomocy.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​dostępna jest pomoc dla osób zmagających się z zaburzeniami gry. Game Quitters to internetowa społeczność wsparcia rówieśników z setkami bezpłatnych filmów, forum społeczności i niedrogim programem zarówno dla graczy, jak i rodziców.

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy, przejrzyj nasz katalog terapeutów uzależnień od gier wideo.

Jeśli próbujesz sobie wyobrazić, że twoje życie jest inne, zajrzyj do naszej biblioteki opowieści o uzależnieniach od gier wideo. Setki ludzi odwróciły swoje życie poprzez Game Quitters i możesz zrobić to samo.

Nawet jeśli nie chcesz rzucić gry na zawsze, możesz być zaskoczony, jak bardzo Twoje życie może się zmienić, jeśli poświęcisz trochę czasu na gry wideo. Nie patrz wstecz za rok i żałuj, że nie podjąłem żadnych działań.

Weź 90 dni wolnego na grę i zmień swoje życie na lepsze.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button