Czy biznes związany z zakładami bukmacherskimi się opłaca?

Coraz więcej osób z racji pandemii widzi, że zwiastuje to ogromne zmiany. Jedną z takich zmian jest na pewno to, że więcej osób będzie miało ochotę założyć swoją własną firmę – a skoro zapewne to czytasz, to zastanawiasz się – czy warto jest założyć własny biznes – co do oferowania zakładów bukmacherskich, prawda? Dlatego też dziś zdradzimy ci, co cię czeka, jeśli założysz swój własny biznes związany z bukmacherką!

Założenie własnego punktu bukmacherskiego

Naturalnie, jeśli chcesz podjąć się otworzenia własnego punktu bukmacherskiego, musisz przede wszystkim dowiedzieć się, czy dany bukmacher jest tymże rejonem zainteresowany – w tym wypadku najlepiej skontaktować się z regionalnym menadżerem danego regionu, w którym się znajdujesz. Jeśli będzie zainteresowany, i wszystko pójdzie dobrze, to wybrany przez Ciebie operator dostarczy Ci cały zestaw materiałów po zatwierdzeniu umowy, otrzymasz cały niezbędny sprzęt a Twój personel przejdzie odpowiednie szkolenie. Możesz również liczyć na wsparcie marketingowe i obsługę klienta przez telefon, więc ten problem ci też odejdzie.

Nie wszystko jest takie piękne, jak to bukmacher maluje

Współpracując z bukmacherem w otworzeniu punktu bukmacherskiego zwróć uwagę na koszty, które musisz ponieść od początku, koszty należenia do sieci (od 10 000 zł do 40 000 zł) oraz kaucję zwrotną za sprzęt (do 50 tyś zł).  W zależności od bukmachera kaucja może ulec zmianie. Są to pieniądze, które trzeba wpłacić bukmacherowi w zamian za zwrot otwarcia własnego przedsiębiorstwa. Naturalnie wiele osób pyta się – czy warto. Obecnie, według różnych danych, polskie firmy oferujące zakłady bukmacherskie generują 70-80% swoich obrotów za pośrednictwem internetu, ale pomimo trendu spadkowego, firmy zajmujące się oferowaniem zakładach w punktach nadal radzą sobie dobrze, a nowe punkty wciąż się pojawiają tu i ówdzie.

A co, jeśli wolisz sam oferować zakłady?

Zgodnie z nową ustawą o zakładach, polskie przedsiębiorstwa mogą oferować zakłady wyłącznie po zatwierdzeniu licencji przez Ministerstwo Finansów. Jeśli takie zezwolenie zostało wydane, jako oficjalny legalny bukmacher możemy zdecydować się na otwarcie punktu, gdzie może oferować zakłady. Inną opcją jest działanie online wyłącznie jako „wirtualna” strona bukmacherska. 

Pamiętaj, że po złożeniu odpowiednich dokumentów i wpłaceniu odpowiedniej kwoty zmuszony jesteś czekać na zatwierdzenie licencji. Zwykle trwa to od kilku miesięcy do roku. W tym czasie najlepiej powierzyć Ci wykonanie strony internetowej, nie wspominając o takich kwestiach jak podpisanie umowy z dostawcą płatności czy założenie zaplecza firmy. Dlatego lepiej jeśli jesteś bogaty – bo tylko wtedy będziesz mógł się utrzymać i jednocześnie wystartować z własną firmą bukmacherską. Naturalnie fiskus nie jest jedyną zmorą bukmacherów w Polsce, ponieważ jeszcze istnieje coś takiego jak konkurencja, a jeśli wystartowałbyś dziś ze swoją firmą, to wiedz, że masz około 20 konkurentów, którzy dodatkowo mają już udziały w części rynku i odpowiednią reputację wśród graczy. 

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button