7 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby zarabiać na obstawianiu zakładów na golf

Świat bukmacherski wydaje się… nie mieć końca. Wszystko przez to, że serwisy bukmacherskie prześcigają się w pomysłach na różne typy zakładów. Niegdyś szokowały zakłady o wyniki programów telewizyjnych, później zaś gorąco się zrobiło, gdy dodano możliwość obstawiania… pogody! Golf wygląda nieco tradycyjnie w tym gronie, jednak łączy go jedna rzecz wspólna z wspomnianymi przed chwilą zakładami. By kursy golfa dały ci wygrane, musisz najpierw poznać kilka podstawowych zasad.

Bezpieczna gra

Hazard i bezpieczeństwo to frazy, które idą ze sobą w parze za każdym razem. Według ekspertki od hazardu online, Klary Czerwińskiej, gracze często zapominają o tym, by grać bezpiecznie. A rozumieć to można dwojako: mowa zarówno o odpowiednim miejscu (brak oszustwa), jak i odpowiednim podejściu.

Odpowiednie podejście to z kolei drugi niezwykle istotny punkt, bez względu na to, czy obstawiasz zakłady na golf, czy inną dyscyplinę sportową. Musisz pamiętać, by nie kierować się emocjami, a chłodnym umysłem. Mieszaj statystyki razem z przeczuciem, nigdy nie dając się porwać impulsywnej grze. Ponadto ustal dziennie lub tygodniowe limity i koniecznie się ich trzymaj!

Podobne zasady dominują zresztą w świecie hazardu online, a zwłaszcza poker online. Trzeba zaznaczyć, że online poker już w swojej nazwie podpowiada, co jest dla nich najistotniejsze. Bezpieczne obstawianie, bez obaw o wyciek danych czy niewypłacenie wygranej to klucz do spokojnej głowy. Spokojna głowa zaś to podstawa do długofalowych wygranych.

Strategia w obstawianiu

Czy zostało już wspomniane, że zakłady bukmacherskie to tak naprawdę statystyka? Zanim postawisz zakład, koniecznie spędź odpowiednią ilość czasu nad dostępnymi wynikami i analizami. Gdy wyciągniesz z nich prawidłowe wnioski, wówczas znacząco zwiększysz swoje szanse na wygraną. Odpowiednie przygotowanie to fundament sukcesu.

Nie obstawiaj też zakładów “na nazwisko”. W golfie dużo większe znaczenie ma bieżąca forma zawodnika. W tym sporcie dobra dyspozycja i czucie kija daje ogromną przewagę, dlatego zakłady golfowe są tak popularne.

Nie myśl też o obstawianiu tego typu zakładów, jeśli nie znasz dobrze zasad golfa. W przeciwnym wypadku znacząco ograniczysz swoją strategię obstawiania, a dominować w niej będzie ślepy los. Zasady golfa nie są trudne i łatwo je znaleźć w internecie. Opisuje je między innymi Polski Związek Golfa.

A może zakłady live?

Choć golf to sport dżentelmenów, daleko mu to nudnej gry. Dynamika gry wcale nie jest mała, a to z kolei zostawia pole do popisu podczas zakładów na żywo. Sprytne zakłady golfowe na żywo bazują na tzw. momentum, a więc wykorzystaniu reakcji zawodnika na bieżące wydarzenia. Wykorzystanie podstaw psychologii sportu może dać ci sporą przewagę nad bukmacherem. Obserwuj więc formę graczy, a w trakcie gry ich dokonania czy nawet… mimikę twarzy!

Obstawianie live jednak wcale nie jest takie proste. Przede wszystkim musisz uważnie oglądać rozgrywkę, tak by nie przegapić idealnego momentu. Kursy na zakłady zmieniają się dynamicznie, dlatego ważna jest każda sekunda. Bukmacher może też zablokować przyjmowanie zakładów, jeśli sytuacja jest mocno niepewna.

Przy zakładach live warto zapoznać się z opcją cash-out. Pozwala ona na automatyczne wypłacenie zakładu. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a także wielu bukmacherów nie proponuje tej opcji. Choć wypłacana kwota jest zawsze mniejsza niż pełna wartość zakładu, pozwala ci zgarnąć kapitał i inwestować pieniądze dalej.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Najlepsi golfiści rywalizują o ogromne nagrody finansowe w ramach turniejów. Koniecznie śledź rozgrywki sygnowane przez PGA, bo to one są najistotniejsze dla wielu golfistów. Poza poznaniem reguł koniecznie musisz znać graczy, ich dorobek i bieżącą formę. Powinieneś “wkręcić się” w tę dyscyplinę, by móc realnie myśleć o zarabianiu na niej.

Równie ciekawym pomysłem może być sięgnięcie samemu po kij do golfa i próba gry. Pozwoli ci to lepiej zrozumieć, z czym mierzą się zawodowcy na polu golfowym. Taka wiedza to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale również cenne rozeznanie w sprawach tego sportu. Polski Związek Golfa opisał, jak dobrze wdrożyć się i zacząć uprawiać tę dyscyplinę sportu.

Podsumowanie

Nad Wisłą golf najpewniej nigdy nie zdobędzie wielkiej popularności. Nie sprawia to jednak, że ten sport powinieneś deprecjonować. Osoby utrzymujące się z bukmacherki wiedzą, że w tej dyscyplinie znaleźć można wiele cennych zakładów.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button