5 sposobów na nawiązywanie zawodowych relacji bez wychodzenia z domu

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób spędziło kilka miesięcy w domu. Oprócz pracy w stylu home-office ten czas wykorzystaliśmy na kasyna online i darmowe bonusy bez depozytu w Betgames STS, gry MMO, serwisy streamingowe. Kwarantanna była także okresem, kiedy musieliśmy zastanowić się nad zachowaniem czy nawiązywaniem relacji zawodowych bez wychodzenia z domu. Jakie zatem są najlepsze sposoby na szukanie pracy czy podtrzymywanie kontaktu?

Zachowuj znajomości

Nie da się ukryć, że dziś zdobywanie nowej pracy czy nawiązywanie relacji uzależnione jest od kontaktu z innymi, znanymi nam osobami. W wielu firmach przecież funkcjonuje coś takiego jak system poleceń. Osoby, które już znają nasze doświadczenie zawodowe i ufają, że możemy być najlepszym sprzymierzeńcem, mogą dostarczyć nam wglądu w firmę, przekazać dalej nasze CV lub skontaktować nas z kimś z firmy, którą jesteśmy zainteresowani.

Trzeba wprowadzić tryb bezpośredniej rozmowy, kiedy to po prostu pytamy znajomych, członków rodziny o możliwość polecenia nas w ich firmach. Można zawsze zapytać się o inne znajomości, gdzie ktoś może podesłać nam informacje o rekrutacji, ciekawych miejscach, gdzie można znaleźć pracę w naszym zawodzie.

Ożyw uśpione relacje

Wszyscy mamy te relacje, które kiedyś porzuciliśmy. Niezależnie od tego, czy są to byli koledzy, współlokatorzy z uczelni czy byli sąsiedzi, mogą być pomocnymi elementami w układance zawodowej. Chociaż nie utrzymujemy już od jakiegoś czasu kontaktu, to jednak możemy spróbować szczęścia i odnowić z kimś relację. Proste zapytanie o pracę, wieści z jego firmy może być niezręczne, jednak z drugiej strony może się okazać podwójnie korzystne.

Z jednej strony możemy otrzymać nową pracę, a z drugiej strony być może wrócić do zdrowej relacji z dawnym znajomym, przyjacielem. Czasem podczas rozmowy warto po prostu powiedzieć: radzę sobie dobrze, ale niestety zostałem ostatnio zwolniony i jest ciężko. Nie masz może czegoś na oku?

Bierz udział w wirtualnych wydarzeniach sieciowych

Wiele wydarzeń związanych z nawiązywaniem kontaktów osobistych zostało przeniesionych do trybu online, więc sprawdź kalendarz odpowiednich organizacji zawodowych, stowarzyszenia absolwentów swojej szkoły i przeglądaj witryny sieciowe, takie jak LinkedIn lub MeetUp. Być może akurat okaże się, że nadchodzi czas wirtualnych spotkań. Takie spotkania online, które mogą odbywać się także na żywo, prowadzą do tego, że wymieniamy się informacjami, wieściami o rekrutacji w danej firmie. Być może akurat nasz dawny znajomy ma firmę i szuka akurat pracownika z naszym wykształceniem?

Napisz blog lub post na LinkedIn

Marketing treści jest teraz ogromny – dlaczego więc nie wykorzystać właśnie tego medium jako elementu promocji siebie? Jeśli masz konkretną wiedzę do zaoferowania, zajrzyj na blog branżowy, który obserwujesz, aby dowiedzieć się, jak napisać post gościnny. Możesz ponadto bez problemu opublikować swój własny post informacyjny na LinkedIn.

Być może się okaże, że rekruterzy, właściciele firm natrafią na nasz wpis i zaproszą na rozmowę kwalifikacyjną. Dobrym pomysłem jest założenie własnego bloga związanego z wykonywanym zawodem. Można nauczyć się czegoś nowego jak i nawiązywać kontakty z późniejszymi czytelnikami.

Zajmij się pominiętymi wiadomościami e-mail

Wszyscy wiemy, skrzynka odbiorcza często zamienia się w jedną wielką czarną dziurę. W związku z tym maile od dawnych znajomych, pracowników czy też oferty pracy utknęły między reklamami. Dobrze jest zatem uporządkować bałagan na skrzynce i sprawdzić, czy przypadkiem nie pominęliśmy istotnych wiadomości.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button